Гостујућа побједа Амазонки над Илиџом

У оквиру осмог кола БХ Телеком Премијер лиге за рукометашице екипа РК Јединства Брчко гостовала је у недељу 27.11. на Илиџи.

Одличном игром у одбрани, као и реализацијом у нападу рукометашице Јединства успјевају да дођу до четири поготка предности већ у 14. минути сусрета и водства од 3:7.

До краја првог полувремена сигурном игром Амазонке ову резултатску предност успјевају да сачувају, те се на полувријеме одлази резултатом 9:13 у корист гошћи.

Друго полувријеме играчице ЖРК Илиџе успјевају да отворе са серијом од два узастопна поготка, но у наставку утакмице рукометашице РК Јединства рутинском игром и серијама погодака утакмицу рјешавају у своју корист и коначним резултатом од 22:31 бодове сигурно доносе у Брчко.

У екипи ЖРК Илиџе најрасположенија за игру била је Ена Костић са 6 постигнутих погодака, док су за РК Јединство Брчко наступале и голове постизале:
М. Ђурић, Дуња Ангелов, С. Катић 10(1), А. Аликадић 8, Ј. Лукић 4, И. Пајић 2,
М. Сорак 2, И. Недић 2, Михаела Дринић 2, С. Рендић 1 .

Треба још додати да је на овој утакмици свој први погодак у Премијер лиги БиХ за рукометашице постигла млађана Михаела Дринић, петнаестогодишња играчица РК Јединства Брчко, којој од срца желимо успјешне наступе у даљој играчкој каријери.

Овом побједом играчице РК Јединства Брчко задржале су четврту позицију на табели БХ Телеком Премијер лиге БиХ, а већ наредног викенда на домаћем терену дочекују увијек неугодну екипу ЖРК Криваје из Завидовића, која је иначе трећепласирана екипа првенства, те овом приликом позивамо домаћу публику да идућег викенда дођу у дворану и подрже Амазонке у нападу на трећу позицију табеле БХ Телеком Премијер лиге БиХ.