spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Експедиција из Источног Сарајева успјела да се реваншира Јединству за пораз из првог дијела сезоне, идентичним резултатом, 1:2. Резервиста Бјелош “охладио” Брчаке и Јединству додатно загорчао борбу за спас у прволигашком друштву.

Домаћи састав живио сан скорашње традиције, те упркос свим проблемима који су задесили клуб, вјеровали да и други пут у току ове сезоне, могу савладати некадашњег премијерлигаша.

Брковић остао досљедан својој формацији те на мегдан популарним “Соколовима” у 19. колу М:тел Прве лиге Републике Српске, послао Вукадиновића, Живановића, Алексића, Пајића, Торлаковића, Томића, Суботића, Божића, Рачановића те у врху напада, двојац Васиљевћ-Бајрић.

Јединство под императивом побједе, Славија без бијеле заставице у Брчком. Прва узбуђења већ након 10 минута игре. Неспретна реакција дефанзивне линије Јединства, лопта у ногама Ајкунића, након соло продора и ударца са дистанце, значило је то и почетно вођство за Славију.

Само четири минута игре у наставку било је потребно домаћима да врате ствари на почетак.

Дијагонала Торлаковића ка Бајрићу, одличан дриблинг при пријему, још љепши ударац са дистанце који је одсјео у малој мрежи Стевановићевог гола. Брзо су домаћи поништили вођство гостију.

До конца првог дијела игре, без већих узбуђења иако је Славија у самом финишу имала двије полуприлике за евентуалну промјену резултата која се ипак није догодила. Ајкунић и Бјелош неконкретни у реализацији.

У наставку много окомитог фудбала али деконцентрисано у завршној трећини терена. Јединство је прво пријетило, употребљив центаршут Бајрића, у последњем моменту испријечио се искусни Шчепановић. Већ у наредним нападима, Славија поново пријети, а Ербезов џокер долази на наплату.

Најприје је Немања Бјелош, након директног ударца са 25 метара, на муке ставио. Вукадиновића, Изродио се ударац из угла за госте, конекција браће Бјелош, употребљива лопта за Дејана Бјелоша, нападач Славије највиши у скоку, за ново вођство гостију.

Одбрана Јединства могла је, али и морала боље у поменутој ситуацији.

Домаћи до краја сусрета нису успијели озбиљније запријетити Славији. Гости већи ток времена, кроз посјед, контролисали завршне минуте, те стигли до освајања изузетно вриједна три бода.

Након данашњег пораза, Јединство заиста у тешкој ситуацији. Други пораз у наставку прољећног дијела, екипа и даље на зачељу са 15 бодова. Један бод из два везана меча код куће, није довољно. Славија са 24 бода, плови ка мирној луци прволигашког каравана.