Dvije velike pobjede za ŽRK “Jedinstvo Brčko”

Brčanske “Amazonke” ostvarile su dvije značajne pobjede, protiv dva veoma jaka protivnika u Premijer rukometnoj ligi BiH.

Prvo je krajem februara u Brčkom “pao” “Izviđač” iz Ljubiškog, i to rezultatom 27:25, kada su nakon lošijeg početka, Brčanke od 28. minuta utakmice sigurno držale pobjedu u rukama.

Juče je niz nastavljen, i to sjajnom utakmicom u Prijedoru. “Amazonke” su savladale ŽRK “Mira” rezultatom 34:35 (17:16)

U sastavu su bile: Đurić, Brankovan, Pajić 2, Rendić 8, Lukić 1, Sorak 13(1), Katić 8, Alikadić 3, Nedić, Petrović, Erić.

Sedmerci: Mira 3 od 5, Jedinstvo 1 od 2.
Isključenja: Mira 6 minuta, Jedinstvo 8 minuta.

Publika u Prijedoru je juče mogla da uživa u dinamičnom, brzom i borbenom ženskom rukometu. Utakmica je bila zanimljiva punih 60 minuta, a ekipa “Mire” pokazala je kako izgleda fer i korektna igra i borba. Tako treba da se igra rukomet

Sljedeću utakmicu, naše rukometašice igraju već u subotu, 9. marta, i to na domaćem terenu.

Od 17 časova, ŽRK “Jedinstvo Brčko” dočekuje ekipu Krivaje iz Zadividovića u sali Ekonomske škole.