spot_img
spot_img

Дан Републике Српске данас ће бити обиљежен у Брчком

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Дан Републике Српске и 30 година њеног постојања данас ће бити обиљежени у Брчком.

Прослави ће присуствовати српски члан Предсједништва БиХ Милорад Додик и предсједник Владе Републике Српске Радован Вишковић који ће положити вијенце код Споменика српским браниоцима Брчког, а потом присуствовати свечаној академији поводом обиљежавања Дана Републике Српске.

Додик и Вишковић ће положити вијенце код Споменика од 11.30 часова.

Од 12.00 часова српски члан Предсједништва БиХ присуствоваће свечаној академији у брчанском Дому културе, а изјаве за медије предвиђене су у 13.15, најављено је из Кабинета српског члана Предсједништва БиХ.

Додик ће у 13.35 часова посјетити изложбу о животу и раду нобеловца Петра Хандкеа у Галерија “Сава Шумановић”.

Обиљежавању Дана Републике у Брчком у 11.30 часова присуствоваће делегација Народне скупштине Републике Српске коју ће чинити посланици Милица Ловрић, Милутин Тасовац и Далибор Стевић.

У Брчком ће данас бити обиљежен још један јубилеј – три деценије од обнове рада у овом граду Српског просвјетног и културног друштва /СПКД/ “Просвјета”.

“Наши гости на свечаној академији биће и хор `Србадија`, оркестар Министарства унутрашњих послова /МУП/ Републике Српске, драмски умјетник Александар Стојковић и чланови драмско-рецитаторске секције при `Просвјети`”, навео је предсједник СПКД “Просвјета” Брчко Драган Томић.

Томић је напоменуо да је свечана академија завршна активност манифестације “30 дана за 30 рођендана Републике Српске” која је у организацији “Просвјете” и Конзервативног клуба, почела почетком децембра.

Дан Републике протеклог викенда обиљежен је широм Републике Српске. Организовани су помени за погинуле српске борце, свечане академије, концерти.

У Бањалуци је јуче одржан дефиле у којем је било око 2.700 учесника.

Република Српска настала је 9. јануара 1992. године под првобитним називом Српска Република БиХ.

Основали су је српски посланици у тадашњој Скупштини БиХ након што су прегласани у кључним питањима о опстанку Југославије, а припадници друга два народа кренули у сецесију мимо воље Срба, који су имали статус конститутивног народа.

 

 

 

(srna)

spot_img

Повезано

spot_img
spot_img

Последње вијести

spot_img
spot_img