Članovi šahovskog kluba Velemajstor donijeli četiri medalje u Brčko i kvalifikacije na Državno prvenstvo BiH u šahu

Završeno je 31. po redu Kadetsko i Omladinsko prvenstvo Republike Srpske u šahu za 2024. godinu, održano u Dvorovima od 19. do 21. aprila, u hotelu “Sveti Stefan”.

Manifestacija je privukla impresivan broj učesnika, sa oko 270 takmičara, što predstavlja značajan porast u odnosu na prethodne godine.

Kadeti Šahovskog kluba “Velemajstor” iz Brčkog ostvarili su izuzetne rezultate, osvojivši ukupno četiri medalje i plasirali se na Državno prvenstvo Bosne i Hercegovine koje će se održati u Sarajevu od 23. do 26. maja u Hotelu Saraj.

To su ujedno i kvalifiacije za prvenstvo Evrope i Svijeta!

Na kadetskom prvenstvu nagrađeni su:

U kategoriji do 8 godina, Miloš Vasić je zauzeo drugo mjesto i osvojio srebrenu medalju, demonstrirajući svoj izuzetan talenat i plasiravši se drugi put uzastopno na Državno prvenstvo Bosne i Hercegovine.

Katarina Maksimović je u kategoriji devojčica do 10 godina osvojila prvo mjesto i zlatnu medalju sa perfektnim rezultatom od 7 poena iz 7 partija i plasman na Državno prvenstvo Bosne i Hercegovine.

Nemanja Mićanović i David Gatarević su u kategoriji do 20 godina osvojili drugo, odnosno treće mjesto, te srebrenu i bronzanu medalju, što im je omogućilo plasman na Državno prvenstvo Bosne i Hercegovine, odnosno kvalifikacije za prvenstvo Evrope i Svijeta.

Važno je istaći i ostale igrače koji su hrabro branili boje svog kluba, ostvarivši respektabilne rezultate i pokazavši izuzetan potencijal.

Kategorija do 8 godina:

Maksimović Vuk (4.5/7), Tomić Pavle (4/7)

Kategorija do 10 godina:

Savić Mihajlo (4/7), Jovanović Boško (4/7), Pejić Danilo (4/7), Simeunović Pavle (3.5/7), Dragičević Pavle (3/7), Bujić Jelenko (3/7)

Kategorija do 12 godina:

Grujić Luka (3.5/7), Savić Nikolaj (3/7), Andrić Nikola (2.5/7)

Kategorija do 14 godina:

Manasijević Jovan (2.5/7), Šolaja Strahinja (2/7)

Kategorija do 16 godina:

Balorda Nikola (3/7), Obrenović Đorđe (3/7), Simić Ognjen (2/7)

Ovom prilikom iz ŠK Velemajstor zahvaljuju organizatorima na izvanrednoj organizaciji turnira.

Ovo iskustvo predstavlja dragocjen doprinos razvoju šahovskog sporta među našim kadetima, većini od kojih je ovo bilo prvo takmičenje ovog nivoa, zaključuju iz brčanskog kluba.