Брчко мирише на титулу, Јединству спреман шпалир

Лидер М:тел Прве лиге Републике Српске на два кола прије краја остварио фундаменталан тријумф и у великој мјери закорачио ка тлу Премијер лиге Босне и Херцеговине. У мечу на велики број посједа и погодака, Јединство 2015 славило у Котор Варошу, резултатом 35:41, уз чак 23 поготка тандема Пештић-Маринковић.

Двадесето коло М:тел Прве лиге умногоме може одредити и коначан пласман, нарочито када је врх табеле и борба за лауреат у питању. Јединство 2015, побједом у Котор Варошу пришло је на корак од потврде пласмана у највиши ранг.

Једну од преостале двије прилике да званично овјере титулу, имају већ у наредном колу, када у Брчком гостује екипа Козаре.

Меч у Котор Варошу обиловао је головима на обје стране. Јединство је свим расположивим снагама кренуло у офанзиву на домаћи гол. Котор Варошани, већим дијелом првог полувремена, у серијама су успијели одржавати темпо и стизати дефицит, те не дозволити ривалу из Брчког да формира већу резултатску предност.

Јединство је на крилима Петковића, уз расположене стријелце у лику Немање Пештића и Маринковића, на предах ипак успјело отићи са два гола предности, конкретно 18:20.

Наставио је домаћи састав пружати квалитетан отпор те значајно мучити лидера и током уводних минута другог дијела. Да Јединство уђе у мирнију завршницу, те растерети дефанзиву побринула су се крила Брчака. Маринковић и Лукић креирали су серију реализација којом су гостима отворили тријумфалну капију на неугодном гостовању.

У посљедњих петнаест минута, голгетерска рапсодија на обје стране. Петковић уз помоћ Божића диктирао је темпо игре Брчака који су у том раздобљу успијели постићи једанаест погодака, домаћег ривала задржати на девет и укупну разлику повисити на 6 погодака предности, чиме је и окончан, нарочито за Јединство важан, сусрет у Котор Варошу.

Изванредни Маринковић бројао је до 13, Пештић постигао 10 погодака, Лукић и Петковић додали су по 5 за огромно славље у Котор Варошу.

Док ривал ишчекује меч Херцеговине у Градишци, са 33 освојена бода, прву меч лопту има у Брчком. Гост у дворани Економске школе, биће посљедњепласирани тим Козаре.

Вријеме је за шпалир побједника, на брчански начин.