Brčko ima novog premijerligaša: ŽRK Jedinstvo je šampion Prve lige RS!

Kolo prije kraja prvenstva, ženski rukometni klub “Jedinstvo” Brčko i zvanično je osvojio Prvu ligu Republike Srpske, pa će se naše dame sledeće godine takmičiti u Premijer ligi BiH!

Posljednji korak ka ovom velikom uspjehu napravljen je juče u Tesliću. Rukometašice “Jedinstva” su u svojoj posljednjoj utakmici u sezonu pobijedile rezultatom 12:31 (5:19).

Iako se očekivala laka utakmica, naše djevojke nisu igrale opušteno, već su u utakmicu ušle maksimalno koncentrisano. Već u nekoliko prvih minuta bilo je jasno da neće biti većih problema – gošće su povele 0:5, a poluvrijeme su kraju privele rezultatom 5:19.

Trener je dao šansu svim igračicama, pa su većinu utakmice odigrale mlađe snage. Pobjedu su osigurale: Đurić, Kovačević, Mitrović, Svrdlan, Pantić 6, Rendić 5, Pajić 3, Lukić 7 (1), Markanović 1, Krajšumović 2, Pekić, Katić 5, Nedić 1 (1), Petrović, Erić 1, Lazić. Treneri: Milunović, Radovanović.

Sve čestitke za ove djevojke – naš grad ima još jednog premijerligaša! Djevojke su svoj posao odradile, sada je na čelnim ljudima grada da prepoznaju sav potencijal koji ima ŽRK Jedinstvo.