Brčanskim rukometašicama srebro u Kupu Republike Srpske

Rukometašice Jedinstva proteklog vikenda osvojile su srebrnu medalju na finalnom turniru za Kup Republike Srpske koji je uspješno organizovan u Brčkom.

Pehar namjenjen pobjedniku Kupa pripao je ekipi  ŽRK “Mira” iz Prijedora koja je sasvim zasluženo slavila protiv naših rukometašica rezultatom  35:28.

Naše „amazonke“ su do srebrne medalje stigle nakon što su u prvoj utakmici savladale ekipu  ŽRK “Nestro grupa Brod” Brod rezultatom  33 : 26. U drugom polufinalnom meču prijedorske rukometašice slavile su protiv ekipe ŽRK “Doboj” Doboj. Rezultat nakon 60 minuta glasio je 36:19 za ekipu Mire iz Prijedora.

Ovo je četvrti put  da rukometašice Jedinstva osvoje drugo mjesto u Kupu RS.

Na finalu Kupa RS uručeni su i pehari na  za najbolje pojedince . Najbolji golman je   Marija Gligorević ŽRK “Mira” Prijedor, najbolji strijelac je  Sanja Katić,  ŽRK “Jedinstvo” Brčko, a  najbolji igrač  Duška Tintor ŽRK “Mira” Prijedor.

Finale Kupa Republike Srpske je iskorišćeno da se rukometašicama Jedinstva uruče zlatne medalje i pehar za osvojeno prvo mjesto u šampionatu RS u sezoni 2017/2018.  i ulazak u Premijer ligu BiH.

Veoma uspješnu organizaciju finalnog turnira, koji je svečano otvorio sekretar Vlade Davor Šolaja, pomogao je gradonačelnik Siniša Milić i Vlada Brčko distrikta BiH.