Брчански представници поражени у квалификацијама за ЦЕВ Лигу шампиона

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Одбојкаши брчанске Младости поразом од грчког Олимпијакоса почели су наступ у првом колу квалификација за Лигу шампиона.

Олимпијакос је у Брчком забиљежио убједљиву побједу послије само сат времена и пет минута игре.

Било је 3:0, по сетовима 25:14, 25:11 и 25:16.

Реванш је за седам дана у Атини.

И “Јединство” поражено

Уб, шампион Србије у конкуренцији одбојкашица, савладао је Јединство из Брчког 3:0 (25:16, 25:15, 25:19) за само 65 минута у оквиру другог кола квалификација за ЦЕВ Лигу шампиона.

У првој половини уводног сета се играло поен за поен, а онда су Убљанке при резултату 12:12, направиле серију од 7:1. Ова предност била је довољна актуелном прваку Србије да лако дође до вођства – 25:16.

Наставио је домаћин у истом ритму и у другом периоду. Повеле су са 8:2, па 15:11 и 20:12, да би сет решиће у своју корист са убедљивих 25:15, за велику предност од 2:0.

Изабранице Маријане Боричић нису попуштале ни у трећем сету. Боља игра им је омогућила да направе резултатску разлику на почетку сета, коју нису испуштале до краја.

У победничком тиму Сара Павловић, Љиљана Ранковић и Љубица Кецман освојиле су по 12 поена, док је у екипи Јединства Ивана Радовић уписала осам поена.

Реванш меч ће се одиграти у дворани Магнет у Брчком, у среду, 13. октобра од 19 часова.

Победник дуела Уб – Јединство Брчко играће у 3. колу квалификација за Лигу шампиона, против бољег из двомеча Олимпијакос (Грчка) – Минчанка Минск (Белорусија).