Brčanske rukometašice slavile protiv Leotara

Rukometašice Jedinstva su u 16. kolu Premijer lige BiH odličnom i vrlo raznovrsnom igrom u svim elementima nadigrale gošće iz Trebinja i sasvim zasluženo slavile rezultatom 28:19 (16:8).

Brčanske Amazonke su već u 8. minutu utakmice pokazale da će se rukometašice Leotara ove subote kući vratiti poražene pošto su povele ubjedljivim rezultatom 5:2.

Lepršavu igru u napadu te čvrstu i dobro organizovanu odbranu, Brčanke su pokazale između 20. i 30. minuta. U tom periodu primile su samo jedan, a postigle 7 golova. To je bilo dovoljno da se na odmor ode sa ozbiljnom prednošću od 8 golova.

Slična situacija bila je između 40.i 48.minuta. Domaće rukometašice su postigle 8, a Leotar 3 gola, tako da je semafor pokazivao čak 13 golova prednosti , 24:11.

U posljednjih deset minuta utakmice trener Jedinstva Radovanović je pružio priliku da zaigraju i djevojčice koje ne dobijaju puno šansi tokom premijerligaškog takmičenja.

Taj njegov potez doprinio je da Hercegovke ublaže poraz, budući da su u posljednjih 12 minuta postigle čak 8, a primile samo 4 gola.

RK JEDINSTVO – ŽRK LEOTAR 28 : 19 (16 : 8)

Sala ekonomske sale. Gledalaca : 50. Sudije Obrenko Miljković (Bijeljina) i Duško Ristanić (Brčko).
Sedmerci : Jedinstvo 5 (3), Leotar 5 (3).
Isključenja: Jedinstvo 6 minuta, a Leotar 6 minuta.
RK Jedinstvo :Avdić, Đurić, Kolović, Drinić, Antić, Nedić 4, Alikaić 7, Lukić 8(1), Pajić 1, Sorak 3(2), Katić 5.
ŽRK Leotar : Račić, Boro 2, Brkan 2, Kojović, Crnogorac 3 (1), Ratković 3, Kovačević 5 (1), Kisin, Dursun 2, Šarenac, Jegdić 2 (1).
Igrač utakmice: Jelena LUKIĆ ( Jedinstvo)