Брчанске „амазонке“ прегазиле набујали Врбас

Рукометашице брчанског Јединства на гостовању у Бања Луци, приредиле су прворазредну сензацију и савладале фаворизовани Борац резултатом 31:30 (16:15).

Скоро цијелу утакмице „брчанске амазонке“ имале су резултатску предност која је у појединим тренуцима износила и по три гола разлике.

Ту предност рукометашице Јединства створиле су и у 29.минуту првог полувремена при резултату 16:13, али су у посљедња два минута брзоплето губиле лопту, тако да су на одмор отишле са само јендим голом разлике, 16:15.

Снажно и одговорно , играчице тренера Радовановића су започеле и друго полувријеме тако да су већ у 36.минуту имале предност од 3 гола разлике 20:17.
Малу кризу рукометашице Јединства су имале између 40. и 49 минута утакмице када су бањалучанке стигле до предности од једног гола разлике 26:25.

Реаговао је тренер Радовановић узевши тајм-аут у 53.минуту што је позитивно дјеловало на његове дјевојке које су у том тренутку повеле са три гола разлике 29:26. Домаће играчице су у посљедњих шест минута заиграле нешто боље, постигле 5 голова, али нису успјеле да преокрену резултат тако да су се на крају сасвим заслужено радовале рукометашице Јединства.

Најбољу партију у екипи Јединства пружила је Ајла Аликадић која је постигла 12 голова. Пратиле су је Маријана Сорак са 8 и Сања Катић са 7 постигнутих голова.
У домаћој екипи истакла се Божана Чутковић са 9 и Сара Мајкић са 7 постигнутих голова.

ЖРК „БОРАЦ“ – ЖРК „ЈЕДИНСТВО“ 30:31 (15:16)

Сала „Борик“. Гледалаца: 150. Судије: Бијелић и Товиловић (Добој). Седмерци: БОРАЦ 6(6) и ЈЕДИНСТВО 4(4). Искључења : БОРАЦ 10 мин, ЈЕДИНСТВО 12 мин.

ЖРК БОРАЦ: Јуркас, Тинтор, Андрић 4, Рајлић 5, Бобић, Мајкић 7, Вукосављевић, Ћурић 3, Шеховац, Брус 1, Смиљић, Кршић, Шикић 1,Новаковић, Коџоман,Читковић 9 (6).

ЖРК ЈЕДИНСТВО: Авдић, Антић, Сорак 8 (2), Лукић 1, Дринић, Ђурић, Недић 3, Пајић, Аликадић 12 (2), Катић 7.

Играч утакмице: Ајла Аликадић (Јединство).