Брчанске Амазонке из Хаџића кући пјевајући

Серији сјајних игара и побједа којима “Aмазонке” из викенда у викенд радују вјерне навијаче, чини се да нема краја.

Опет су нас изврсне брчанске рукометашице обрадовале сјајном игром и побједом коју су оствариле на гостовању у Хаџићима против истоимене екипе резултатом 28 : 27.

Одмах на старту утакмице, екипа Саше Радовановића показала је да је у Хаџиће дошле са веома озбијном намјером да се на Саву врати са три бода. У 5. минуту водиле су са 3:1. До 18. минута вођена је изједначена борба. Код резултата 9:8 за Јединство, наше рукометашице су преко најефикасније и најбоље играчице Сање Катић, потпомогнуте Маријаном Сорак и Јеленом Лукић у 21, минуту дошле дошле до највећег вођства у првом полувремену 13: 8. Услиједило је опуштање што је домаћин искористио и од 24. минута до краја првог полувремена смањи резултат на подношљивих 13:14 за амбициозне гошће.

Паузу од 10 минута на полувремену Саша Радовановић је долично искористио и указао својим рукометашицама на опасност од опуштања. Оне су то веома озбиљно схватиле и одмах од првог судијиног звиждука у другом полувремену, кренуле са озбиљном и ефикасном игром. Већ у 35. минуту било је 17:13. Био је то резултат који је већ тада указивао да ће “брчанске Амазонке” отићи „кући пјевајући“ са сва три бода.

До краја утакмице рукометашице Јединства у потпуности су контролисале резултат. Мало опуштање гошћи из Брчког у посљедња три минута код вођства 28 : 25, домаће рукометашице су искористиле и резултат учиниле прихватљивим и наизглед неизвјесним самњивши резултат на 27:28.

У екипи Јединства поново су блистале голман Дуња Бранкован која је имала 14 одбрана и 3 седмерца, те Сорак и Катић са по 8 голова. У домаћој екипи Имширевић са 7 и Лончар са 6 голова биле су боље од осталих.

У посљедњем, 22. Колу рукометашице Јединства на свом паркету наредног викенда дочекују имењакиње из Тузле.

ЖРК „ХАЏИЋИ – Д. ГРОУП“ – ЖРК „ЈЕДИНСТВО“ 27:28 (13:14)

Сала КСИРЦ „Хаџићи“. Гледалаца: 100. Судије: Јасмин Мулахасановић и Иван Шарић. Седмерци: Хаџићи 5(2), Јединство 4 (3). Искључења: Хаџићи 8 минута и Јединство 8 минута.

ЖРК „ХАЏИЋИ – Д. ГРОУП“: Селимовић, Чајић, Шехић, Фејзић, Малановић 1, Чахтаревић 5, Лончар 6, Кнезовић 6 (2), Мехремић, Хргић, Делалић, Имширевић 7, Халебић 2, Таларевић.

ЖРК „ЈЕДИНСТВО“ :Сорак 8 (3), Рендић 2, Лукић 5, Ерић, Петровић, Бранкован, Недић, Пајић 1, Аликадић 4, Катић 8.