Bimal-Jedinstvu bitka, majstorica odlučuje prvaka

Druga bitka u finalnom ratu velikih rivala, ovoga puta na brčanskom frontu, dobila epilog po želji branioca titule. Odbojkašice Bimal-Jedinstva, trijumfom 3:1 (25:16, 27:29, 25:22, 25:12) u setovima izjednačile ukupan rezultat i zakazle majstoricu koja će već sutra ponuditi ime najbolje ekipe ovogodišnjeg izdanja Premijer lige u ženskoj konkurenciji.

Nakon prednosti ostvarene u prvom duelu, Banjalučanke psihološki pritisak i imperativ pobjede preusmjerile na stranu domaćeg sastava koji je ipak odreagovao na adekvatan način, te u dinamičnom meču odigranom u dvorani brčanske Gimnazije izborio treći, odlučujući susret finalne serije.

Bimal-Jedinstvo nešto konrketnije tokom uvodne razmjene nešto dužih poena. Segment blok igre besprijekorno dobar, već sredinom seta osjetnih +8 za domaći sastav. BL Volley podređen rival u tim momentima, lako su popularne Brčanske princeze privele set kraju.

Drugi set, period ekstrema i velike borbe. Konstantno su se gošće nalazile u vođstvu, domaćinu nije naročito prijala uloga potjernika za egalom. Imao je sastav iz Banja Luke i velikih 18:13.

Promiješao je Pezerović karte, uveo Glibićevu koja vrhunskim servisom budi domaći sastav i uvodi set u dramatičnu završnicu, pri rezultatu 22:22. Tri razmjene poen za poen prije nego su pulenke Radmile Marković, preko bivšeg asa Bimal-Jedinstva Sonje Milanović, završile posao u drugom setu.

Uvodni poeni trećeg seta bez faktora prevage na bilo koju stranu. Bimal-Jedinstvo u brzini više kada je najpotrebnije, sa prednošću od pet poena, domaće su zakoračile u završnicu seta. Gošće su uspjele serijom poena unijeti nemir u domaći tim, ali je Babićeva ohladila gošće i dobrim napadom vratila prednost Jedinstvu.

Banjalučanke su propustile svoju šansu da tok meča prevedu na svoju stranu.

Grogiranog rivala, aktuelne prvakinje matirale su bez većih poteškoća u završnom setu te sa visokih +13 najavile odlučujući meč za prvaka.

Treći susret između pomenutih rivala, ujedno poslednji u ovogodišnjem programu Premijer lige, na rasporedu je sutra od 19:00 časova, u dvorani brčanske Gimnazije.