spot_img

Арсић и Бојић довољни за осмо славље Илићке 01

spot_img
spot_img

Илићка 01 остварила први тријумф у наставку сезоне и поново доспјела у горњи дом табеле. Гости из Власенице показали да су озбиљан ривал, али је Илићка поготцима Арсића и Бојића, обезбиједила три важна бода.

Након тежег поораза у Вишеграду, фудбалери Илићке 01 искористили прилику да на домаћем терену извидају ране, савладају екипу Власеница, те истог ривала прескоче на табелраном поретку.

Голови Арсића у првом, те Бојића на старту другог дијела, обезбиједили тријумф, резултатом 2:1 у оквиру 18. кола Друге лиге Републике Српске.

Илићка 01 се од старта наметнула као доминантнији ривал. Прву квалитетну прилику имали су већ у 11. минуту, када зимско појачање, пристигло из табора брчанског Јединства, Жељко Митровић, искоса са лијеве стране, није успио погодити мрежу Власеничана.

Контролисали су домаћи меч, госте држали далеко од опасне зоне и последње трећине терена. Вршили су притисак на посљедњу линију који се исплатио у самом финишу.

Дубинско додавање ка младом Крсмановићу, његов покушај у првом наврату је заустављен, у наставку напада, неопрезна реакција Петровића, срушио је поменутог Крсмановића у казненом простору и омогућио Арсићу да Илићку доведе у резултатску предност. Капитен Илићке 01 такве поклоне не пропушта.

Седми овосезонски погодак за искуног нападача.

У посљедњим минутама првог дијела, домаћи су преко Бојића имали прилику да удвоструче вођство пред долазак на одмор али се дефанзивац домаћих није најбоље снашао пре голом Власеничана.

У наставку велика узбуђења већ на старту. Играо се 48. минут, Арсић упошљава хитрог Крсмановића, нападач Илићке је срушен на самој ивици шеснаест метара, Мијатовић је као последњи играч одбране морао раније на туширање, Власеница је остала са играчем мање.

Прилику из директног ударца, користи Миленко Бојић силовитим ударцем у голаманов угао, за значајних 2:0.

Гости се враћају у меч након само два минута игре. Лијепа акција по десној страни напада, прекаљени Ковачевић шаље употребљив центаршут, Миловановић на правом мјесту за повратак у меч.

Изостала су узбуђења до самог краја, Илићка је диктирала темпо, Власеничани се нису предавали, а и ни доспијевали у прилику да угрозе гол домаћина све до првог минута надокнаде.

Миловановићев центаршут са десне стране, након флипера у казненом простору, гости спроводе лопту у мрежу али је погодак оправдано поништен због недозвољене позиције. Талас протеста Власеничана, арбитар Видаковић неумољив након чега је могло почети славље Илићке 01 након осмог овосезонског тријумфа.

Са 27 освојених бодова, шестопласирани тим Илићке у наредном колу путује на мегдан претпоследње пласираној секипи Стакорина, која боди грчевиту борбу за опстанак.