“Амазонке” побједом завршиле полусезону

Нова велика и важна побједа за ЖРК “Јединство” Брчко остварена је у посљедњем колу полусезоне Премијер лиге за рукометашице.

Побједа у сусрету имењака остварена у посљедњој секунди у драматичној завршници у режији Брчанске екипе. Стријелац посљедњег гола је Маријана Сорак, а читава екипа је наравно дала велики допринос да се ова побједа оствари.

Екипе су се смјењивале у водству, па су 2:4 Брчанки домаће играчице претвориле у 11:8, да би у финишу првог полувремена осигурале пристојну залиху пред други дио сусрета.

У наставку су Брчанке анулирале предност Тузланки, које су лопте “продавале” као почетнице. Ни главни адути Брчанки у неким ситуацијама “зицера” нису погфађале или је лопте бранила Ивана Рајковић.

На другој страни, доста “зицера” скинула је Нефиса Ковачевић која је, као и Маријана Сорак и Сања Катић, својевремено носила дрес другог Јединства.

Гошће су у 39. минути повеле 19:22, али се потом распуцала Матеа Шумељ која је серијом голова вратила предност свом тиму, али је и даље трајао “филм” у којем су се лопте бацале у “бунар” или их је пресијецала Сања Катић и поентирала.

Најбољом играчицом побједничке екипе проглашена је Нефиса Ковачевић, док је у домаћем саставу најбољом проглашена Адмира Звекић.

Звекић је са 12 голова била најефикаснија играчица поражене екипе, док је Матеа Шумељ постигла гол мање, а Зорана Миличевић четири.

У екипи из Брчког Сорак је постигла 12 голова, док је 10 забила Сања Катић, такођер бивша играчица тузланског Јединства, а четири је постигла Самра Рендић.

Оштар демант гласина о “продаји”

Након посљедње утакмице полусезоне Премијер лиге за рукометашице, појединци су неодговорно говорили о наводној продаји утакмице, притом не износећи никакве доказе.

На ово су реаговали челници ЖРК “Јединство” Брчко, саопштењем које преносимо у цјелости:

У појединим медијима објављење су изјаве челника ЖРК Илиџа у којим се неосновано и без икаквих чињеница изражава сумња у поштено остварену побједу Јединства Брчко у утакмици 11. кола Премијер лиге БиХ за рукометашице одигране 16.12. у Тузли, између ОЖРК Јединство Тузла и РК Јединство Брчко. Оштро демантујемо све инсинуације о томе да се ради о наводној намјештеној утакмици.

Наш клуб је заслужено побиједио у овој утакмици и криво нам је да неко ову нашу побједу било како умањује, разним причама, без неких доказа. Наше дјевојке су оставиле срце на терену и уз много труда, воље и жеље побједиле.

Кретање резултата јасно показује да је утакмица одиграна до посљедње секунде у спортском жару и са очигледном намјером обје екипе да освоји вриједне бодове. У 40. минути резултат је гласио 19:22 за Брчко, након тога Тузла окреће резултат на 26:23 у 48. минути да би резултат био изједначен 28:28 у 55. минути. У 58. минути Тузла води 32:30 но Брчко прави серију од 3 гола и прелази у водство 32:33, да би у посљедњим секундама Тузла постигла гол за 33:33 но Брчко одмах узвраћа за коначан резултат 33:34 и заслужену побједу.

Наша екипа се од самог почетка такмичења бори са много изазова. У другом колу се повриједила играчица прве поставе од тада остале играчице покушавају покрити тај недостатак. Неријетко играчице играју непотпуно опорављене од повреда на утакмицама. Имамо много проблема са финансијама, јер нисмо добили потребну подршку града, а поврх свега тога у такмичењу од самог почетка имамо третман новог премијерлигаша, те није лако. Своје битке водимо на терену, својом игром и уз све изазове трудимо се да сваку утакмицу одиграмо што боље.

Стога не желимо дозволити да неко умањује нашу заслужену побједу.