Amazonke nadigrale Zrinjski

U poslednjem kolu jesenjeg dijela takmičenja Premijer lige BiH za rukometašice RK Jedinstvo Brčko očekivano je savladalo ekipu HŽRK Zrinjski iz Mostara i pobjedom na domaćem terenu okončale prvi dio sezone 2021/22.

Sigurnom igrom u prvom poluvremenu, te serijom pogodaka od 5:0 u osmom minutu susreta rukometašice Jedinstva dolaze do rezultata 7:2, te do kraja prvog poluvremena uvećavaju prednost na 8 pogodaka, pa se na poluvrijeme odlazi rezultatom 16:8.

Sigurnom igrom u nastavku utakmice, i odličnim odbranama golmana utakmicu završavaju sa uvjerljivih 12 golova razlike i rezultatom 35:23.

U ekipi Zrinjskog sa 7 pogodaka istakla se Ivana Rozić, dok su pogotke za RK Jedinstvo Brčko postigle Katić i Alikadić po 12, Lukić i Rendić po 3, Pajić i Nedić po 2 i Gordana Antić 1, inače svoj prvenac u Premijer ligi. Golmanke Jedinstva na ovom susretu su bile fenomenalne sa ukupno 18 odbrana, Avdić 15 i Đurić 3.

U ovom susretu za RK Jedinstvo nije nastupala Marijana Sorak, kojoj želimo brz oporavak i poklanjamo ovu pobjedu, a ekipi HŽRK Zrinjski se zahvaljujemo na fer i korektnoj igri, saopšteno je iz ŽRK Jedinstvo.

Nakon završenog prvog dijela prvenstva RK Jedinstvo Brčko zauzelo je sedmu poziciju na tabeli uz isti broj bodova sa ekipama koje zauzimaju petu i šestu poziciju, te nas iz navedenog očekuje uzbudljiv nastavak prvenstva na proljeće.