spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

У последњем колу јесењег дијела такмичења Премијер лиге БиХ за рукометашице РК Јединство Брчко очекивано је савладало екипу ХЖРК Зрињски из Мостара и побједом на домаћем терену окончале први дио сезоне 2021/22.

Сигурном игром у првом полувремену, те серијом погодака од 5:0 у осмом минуту сусрета рукометашице Јединства долазе до резултата 7:2, те до краја првог полувремена увећавају предност на 8 погодака, па се на полувријеме одлази резултатом 16:8.

Сигурном игром у наставку утакмице, и одличним одбранама голмана утакмицу завршавају са увјерљивих 12 голова разлике и резултатом 35:23.

У екипи Зрињског са 7 погодака истакла се Ивана Розић, док су поготке за РК Јединство Брчко постигле Катић и Аликадић по 12, Лукић и Рендић по 3, Пајић и Недић по 2 и Гордана Антић 1, иначе свој првенац у Премијер лиги. Голманке Јединства на овом сусрету су биле феноменалне са укупно 18 одбрана, Авдић 15 и Ђурић 3.

У овом сусрету за РК Јединство није наступала Маријана Сорак, којој желимо брз опоравак и поклањамо ову побједу, а екипи ХЖРК Зрињски се захваљујемо на фер и коректној игри, саопштено је из ЖРК Јединство.

Након завршеног првог дијела првенства РК Јединство Брчко заузело је седму позицију на табели уз исти број бодова са екипама које заузимају пету и шесту позицију, те нас из наведеног очекује узбудљив наставак првенства на прољеће.