АК Cross трећи у БиХ!

У Сарајеву је у суботу (4. септембра) одржано екипно првенство БиХ у атлетици за сениоре и сениорке.

Организатор овог такмичења је био атлетски клуб САРАЈЕВО. Атлетски клуб CROSS из Брчког је наступио са својим јуниоркама у дисциплинама копље, кугла, кладиво, скок у вис, скок у даљ, троскок, спринт на 100м и 400м, те 800 и 3000м, гдје су чланице заузеле 3. мјесто на државном нивоу.

Наше шампионке нису наступиле у спринту са препонама и на трчању са воденом препреком. те су изгубиле доста бодова. Јер због недостатка инфраструктуре у матичном граду нису успјеле да се спреме за ове дисциплине те су изгубиле доста бодова.

Екипа дјевојака која је наступила су:

Кристина Тркуља (копље/вис),
Ајла Крајновић (скок удаљ/троскок), Милица Миљанић ( 800м),
Милка Којић ( 3000м),
Дајана Мијатовић ( 100м/400м),
Ивана Блажић (кладиво/кугла).

Оно што очекује АК CROSS су два такмичења за најмлађе категорије у наредна два викенда. А ми честитамо екипи јуниорки на освојеном 3. мјесту и титули сениорских категорија.