Побједа кошаркашица Лавова у петом колу Првенства БиХ

Након краће паузе условљене репрезентативним обавезама у квалификацијама за Еуробаскет, у викенду за нама настављено је Првенство Босне и Херцеговине за кошаркашице утакмицама петог кола.

Кошаркашице КК Лавови Брчко, свој меч 5. кола одиграле су у недељу, 4. децембра, на паркету дворане Техничке школе у Брчком против екипе КЖК Челик из Зенице, остваривши побједу резултатом 68:45 по четвртинама 20:12, 18:11, 13:12 и 17:10.

Изабранице тренера Ближњаковића су тимском игром и чврстом одбраном дошле до нове и изузетно важне побједе, укупно четврте ове сезоне у Премијер лиги Босне и Херцеговине, захваљујући којој су задржале друго мјесто на првенственој табели.

Лавице током читавог меча диктирале ритам, а већ на крају прве четвртине имале су осјетну резултатску предност коју су стрпљиво и паметно увећавале до максималних 25 поена предности у 37. минути меча (62:37).

На крају сигурна, убједљива и сасвим заслужена побједа кошаркашица Лавова, које већ у сриједу, 7. децембра, у дворани Техничке школе у Брчком са почетком у 19:00 часова играју утакмицу 8. кола WABA лиге против екипе Орлова из Бања Луке.

Најефикаснија код Лавова у побједи против Челика била је капитен Милица Ђокић са 23 постигнута поена, док је двоцифрена била и Јелена Лазаревић са 12 поена, а томе је додала и 11 скокова за 7. овосезонски дабл-дабл учинак.

Наредни меч у Првенству Босне и Херцеговине кошаркашице Лавова одиграће у недељу, 11. децембра од 19:00 часова у сарајевској дворани “Скендерија” против актуелног шампиона Босне и Херцеговине, екипе Play Off.