spot_img
spot_img

Грађани утјеху траже у коцки

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Ограничен рад објеката за игре на срећу и страх од заразе вирусом корона “преселио” је спортска клађења на интернет, што потврђује и податак Републичке управе за игре на срећу чији је приход од онлајн коцкања лани био већи за 7,5 милиона марака у односу на годину раније.

Подаци говоре да је овај тренд настављен и ове године, када је приход од накнада за приређивање игара на срећу, наградних и забавних игара те пореза на добитке, током јануара и фебруара износио 11,16 милиона КМ, од чега се 4,6 милиона слило само од онлајн клађења.

У кладионицама широм Српске кажу да је онлајн клађење било популарно и прије почетка пандемије, али ни близу као у претходних годину дана.

– Откако се појавио вирус корона долази знатно мањи број људи него иначе. Међутим, број оних који се кладе путем интеренета је много већи. Током пандемије почели су се кладити и многи који то никад раније нису радили – казали су у једној бањалучкој кладионици.

У објектима за игре на срећу који још не нуде могућност онлајн клађења кажу да озбиљно размишљају о увођењу те услуге.

– Тренутно немамо лиценцу за онлајн клађење, али с обзиром на то да се ова епидемилошка ситуација не смирује, озбиљно размишљамо да нешто урадимо у вези са питањем тога, јер овако нема опстанка – казали су у једној приједорској кладионици.

Социолог Слободан Марић истакао је да виртуелни живот добија све више на значају због пандемије, јер су ограничена кретања, па становништво све слободно вријеме употпуњава интернетом, између осталог, онлајн клађењем.

– Међутим, онлајн клађење баш и није најбоље рјешење, јер мало ко може да се контролише, с обзиром на то да немају додир са новцем и стварним окружењем око себе – казао је Марић.

Да је дигитални свијет постао мјесто окупљања и извор забаве у пандемији, слажу се и психолози, који кажу да сви, који су утјеху нашли у онлајн клађењу, треба да буду опрезни, јер то може да им пређе у навику.

Психолог Тамара Тодоровић каже да људи у онлајн играма на срећу проналазе утјеху и наду да ће се нешто промијенити преко ноћи.

– Један од узрока све чешћег онлајн клађење током пандемије може бити и попуњавање слободног времена – казала је она.

Тодоровићева, која је и координатор психосоцијалне подршке грађанима у вријеме “ковид” пандемије у Друштву психолога РС, каже да је све више позива грађана који се жале да су због короне остали без посла и да су материјално угрожени, па из проблема покушавају да се “извуку” клађењем.

 

 

 

(glassrpske.com)

spot_img

Повезано

spot_img
spot_img

Последње вијести

spot_img
spot_img