Цијене повољне, а купаца све мање – тако би се укратко могла описати брчанска Зелена пијаца.
Продавци на пијаци кажу да су услови у којима раде већ годинама испод сваког нивоа. Гуше их велики трговачки центри, али и они који робу продају на “дивљим” тезгама у граду.
Ријетки продавци који су жељели стати пред камере Елта телевизије кажу да немају ништа лијепо за рећи.
“Радимо у тешким условима. Кад је зима, нанесе нам на робу, када је љето, морамо сами заштити робу од сунца… Посао иде слабо, из дана у дан све је мања продаја”, каже Стојанка Квргић.
И Милош Панић, још један од продаваца на брчанској Зеленој пијаци, каже су услови јако лоши.
“Најпрљавија пијаца коју сам икада видио. Штета је што руководиоци који воде ову пијацу уопште примају плату”, каже Панић.
У протеклих двадесет година, једино што је недавно изграђено на градској пијаци је јавни тоалет, који још увијек није у функцији.
Трговци кажу да су изгубили сваку наду да ће пијаца бити адекватно наткривена и уређена, а охрабрења нема чак ни из Владиног Одјељења за управљање јавном имовином.
Једноставну кажу да нема новца.
Ми смо затражили одређена средства да бисмо ту градску пијацу мало уредили, барем да урадимо надстрешницу изнад цијеле Зелене пијаце, међутим нису нам одобрена та средства у Буџету”, каже Јелена Дувњак, шеф Сектора за одржавање у Канцеларији за управљање јавном имовином.
На Зеленој пијаци ради око стотињак људи који вјероватно издржавају исти број породица, управо са ових тезги.
Кажу да су раније писали петиције и молили за помоћ, на коју се очигледно до сада нико од надлежних није огласио.
Ако желите да упознате неки град или мјесто, каже изрека, најбоље је да одете на градску пијацу. У Брчком ћете сигурно срести честите произвођаче и вриједне трговце, али објекти на овој пијаци свакако неће оставити утисак да сте у граду који има Буџет од 248 милиона марака.
(eltatv.net)