spot_img

KK “Lavovi” Brčko: Trener Slađan Ivić iz Beograda preuzima muški seniorski tim i omladinske selekcije

spot_img
spot_img
spot_img

Košarkaški klub „Lavovi“ Brčko predstavio je danas na konferenciji za medije novog trenera muškog seniorskog tima i omladinskih selekcija Slađana Ivića iz Beograda, stručnjaka sa dugogodišnjim klupskim i reprezentativnim iskustvom.

U klubu očekuju da će dolazak iskusnog trenera donijeti dodatni kvalitet u radu svih selekcija i doprinijeti ostvarivanju zacrtanih sportskih ciljeva.

Predsjednik KK „Lavovi“ Boško Vukadinović rekao je da je jedan od osnovnih ciljeva da seniorska ekipa naredne sezone ostvari bolji rezultat u Drugoj muškoj ligi Republike Srpske.

„Cilj sa muškom i seniorskom selekcijom je da napravimo iskorak u odnosu na prethodnu sezonu. S obzirom na to da se radi o mladoj ekipi, sačinjenoj od igrača iz našeg omladinskog pogona, kadeta i juniora, svaki pozitivan rezultat u Drugoj muškoj ligi biće veliki rezultat za nas“, rekao je Vukadinović.

Poseban akcenat, dodaje, biće na radu sa mlađim kategorijama. Cilj kluba je da najmanje jedna omladinska selekcija izbori plasman u Jedinstvenu ligu Republike Srpske, koja se igra pod okriljem Košarkaškog saveza Republike Srpske.

Vukadinović je istakao da je dugoročna namjera kluba da u narednom periodu stvori igrače koji će biti sposobni da se sa „Lavovima“ plasiraju u Prvu mušku ligu Republike Srpske.

„Želimo da u nekom narednom, trogodišnjem ili četvorogodišnjem periodu izgradimo igrače koji će biti sposobni da se plasiraju u Prvu mušku ligu Republike Srpske. Za nas je važno da mladi igrači imaju što više kvalitetnih utakmica koje će im omogućiti dodatno košarkaško iskustvo“, naveo je Vukadinović.

On je dodao da klub još očekuje konačne odluke Košarkaškog saveza Republike Srpske o sistemu takmičenja i kalendaru za narednu sezonu.

Novi trener „Lavova“ Slađan Ivić rekao je da mu je drago što je postao dio projekta kluba iz Brčkog i da je u razgovoru sa rukovodstvom prepoznao jasnu viziju za budućnost.

Zadovoljan sam što sam dio ove priče. Poslije razgovora sa predsjednikom Vukadinovićem i njegove vizije za budućnost, jednostavno sam to prihvatio. Drago mi je što sam ovdje u Brčkom“, rekao je Ivić.

On će raditi sa tri mlađe selekcije — mlađim pionirima, pionirima i kadetima.

„Upoznao sam se sa uslovima rada i mogu samo da kažem da sam prijatno iznenađen onim što sam vidio. Imamo dobre uslove za napredak djece i vjerujem da zajedno možemo ostvariti zajedničke ciljeve“, istakao je Ivić.

Iza novog trenera „Lavova“ je više od 30 godina rada u košarci. Tokom karijere radio je u više od 30 klubova, a oko 20 godina proveo je u sistemu beogradskog Partizana. Radio je i u Crvenoj Zvezdi, kao i u klubovima u regionu.

Ivić ističe da je značajan dio karijere proveo u ženskoj košarci, ali da mu rad sa muškim selekcijama nije stran.

On posebno naglašava da razvoj mladih igrača ne podrazumijeva samo košarkaški napredak, već i pravilan odnos prema obrazovanju i zdravlju.

„Moramo da stavimo jednu jako bitnu stvar, a to je da škola mora da bude na prvom mjestu, kao i zdravlje i bavljenje sportom. Gledaćemo da što više djece zadržimo na terenu i da stvorimo perspektivne igrače za budućnost kluba“, poručio je Ivić.

U KK „Lavovi“ vjeruju da će saradnja sa iskusnim stručnjakom biti važan korak u daljem razvoju muške košarke i omladinskog pogona, a naredne sezone očekuju napredak kako u radu sa mlađim kategorijama, tako i u rezultatima seniorske ekipe.

(Radio Brčko)

 

spot_img

Povezano

spot_img

Poslednja vijest

spot_img
spot_img