ЖРК “Јединство” наставља побједнички низ

Женски рукометни клуб “Јединство” Брчко наставио је побједнички побједом над ЖРК “Борац” Бања Лука у суботу, резултатом 27:17.

Већ на самом почетку утакмице дало се наслутити да ће наше рукометашице доћи до лагане побједе јер су заиграле заиграле максимално концентрисано и сигурном игром до 20. минута дошле до резултата 11:3.

До краја првог полувремена гошче постижу још три поготка, док брчанске постижу два, па се на одмор одлази са 7 голова разлике.

Друго полувријеме обиловало је промашајима “Јединства”, за шта су најзаслужније пречка и стативе противничког гола. Гошће су то знале искористити, па у 40. минути семафор показује резултат 16:13.

Послије подешавања нишана, наше даме до краја утакмице постижу 11 погодака, што уз четири поготка гошћи чини коначних 27:17.

За ЖРК “Јединство” Брчко наступале су: Пекић 1, Маркановић, Рендић 1, Лукић 2, Пантић 9 (4), Ерић, Петровић 3 (1), Крајшумовић 6 (3), Недић, Пајић 2, Катић 3, Кошарац, Митровић, Ђурић.

Тренери: Радовановић, Милуновић.

Још једном треба похвалити брчанску публико која из утакмице у утакмицу пружа подршку нашим рукометашицама!

Следеће коло поново се игра на домаћем терену – наше даме дочекују екипу из Теслића. Утакмица је на распореду у суботу у 13 часова, прије меча омладинске репрезентације БиХ у 17 са репрезентацијом Словеније.

Још једном позив за све љубитеље рукомета на прави спектакл који ће се одржати током следећег викенда.