Велики успјех АК Cross на првенству Републике Српске у крос трчању

У недељу 8.11. АК Cross је наступио на појединачном првенству Републике Српске у крос трчању.

Домаћин крос првенства РС био је АК Сан из Прњавора, који је угостио 13 клубова са 113 такмичара.

У овом такмичењу наши атлетичари из брчанског клуба Cross наступили су у категоријама од цицибана, пионира, те јуниора.

У категорији цицибанки: Сара Томић освојила је 3. мјесто у трчању на 600 метара.

Затим категорија млађих пионира у трчању на 2.000 метара – освајачи медаља су Бењамин Топчагић, који је освојио 2. мјесто као и његов колега Николај Станић који је освојио 3. мјесто у истој дисциплини.

Остали наши такмичари који су се врло добро показали, али им је медаља измакла су:

600м – Амар Терзић, Фејсал Бричић, Владимир Ђорђић, Огњен Лазаревић.
1000м – Марија Тркуља, Јелена Ђурић, Нађа Стјепановић.