spot_img
spot_img

Sutra Dan žalosti u Brčkom

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Brčko distrikta Bosne i Hercegovine, mr sc. Siniša Milić donio je odluku o proglašenju 6. decembra 2024. godine Danom žalosti u Brčko distriktu BiH zbog tragičnog stradanja tri lica u saobraćajnoj nesreći na dionici Malezijskog puta u Brčkom.

Dan žalosti obilježava se obaveznim isticanjem zastave BiH na pola koplja, odnosno jarbola na svim zgradama Vlade i institucijama Brčko distrikta BiH.

Dana, 6. 12. 2024. godine:

1. ne mogu se održavati javne, kulturne, zabavne i sportske priredbe;
2. u ugostiteljskim objektima zabranjeno je puštati muziku, izuzev u onim ugostiteljskim objektima u kojima su ranije zakazane proslave, pod uslovom da se proslave održavaju u zatvorenom prostoru ugostiteljskih objekata i ne mogu se upotrebljavati automobilske i druge sirene u koloni povodom svadbi ili drugim povodom;
3. sve medijske kuće na području Brčko distrikta BiH na Dan žalosti uskladiće svoj program sa ovom odlukom.

 

 

 

spot_img

Повезано

spot_img
spot_img

Последње вијести

spot_img
spot_img