Рукометашице Јединства узеле бод фаворизованој Криваји

У четвртом наступу овог прољећа рукометашице Јединства оствариле су половичан успјех пошто су против фаворизоване екипе Криваје која заузима треће мјесто на табели сасвим заслужено освојиле један бод.

Од трећег минута гошће су имале сталну предност на овој доста квалитетној рукометној представи. У неколико наврата предност је износила и пет голова, али су играчице тренера Радовановића некако успјеле смањивати предност која се након првих 30 минута зауставила на 4 гола разлике 14:18.

Слична резултатска клацкалица у смањењу предности са краја полувремена и повременог повећања на пет голова, одвијала се све до 45 минута када је резултат износио 20:25. Од тог тренутка домаће рукометашице су изгледа схватиле да из ове утакмице могу извући више од часног пораза и почеле да играју много боље. Свој допринос доброј игри у пољу давала је пословично добра голман Дуња Бранкован, Сорак и Катић, док је пенале безгрешно изводила Аликадић.

Посебно драматично је било између 52. минута када су гошће водиле 26:22 и 59. минута када су “брчанске амазонке” тек други пут у утакмици стигле до вођства 27:26. Нажалост нису више имале снаге за потпуни преокрет, па су резултатом 28:28 ипак задовољније домаће рукометашице.

Прољетним резултатима које су постигле наше рукометашице показало се да појачања која су доведена ове зиме представљају пун погодак.

На крају утакмице награде од спонзора брчанског премијерлигаша су добиле Самра Рендић (Јединство) и Сара Башић (Криваја).

Сала Економске школе.

Гледалаца:100. Судије: Зденко Божић и Борислав Слипац (Травник). Искључења: Јединство:4 мин, а Криваја 4 мин. Седмерци: Јединство 6(5), а Криваја: 5(4)

ЖРК „Јединство“: Ерић, Пајић 2, Недић, Лукић 3, Пертровић, Ђурић, Сврдлан, Рендић 3, Аликадић 6 (2), Сорак 9 (2), Бранкован, Катић 5.

ЖРК „Криваја“: Риџал, Боро 2, Латифовић 2, Церић, Механовић, Мујановић, Мачак 3, Дринић, Хамуровић, Лазендић 4, Селамновић 3, Сикимић 5, Башић 9.