Рукометаши “Локомотиве” грабе ка свом циљу

spot_img
spot_img

Синоћ је у дворани Економске школе одиграно XI коло рукометне Премијер лиге БиХ, гдје су домаћи рукометаши уписали нову побједу.

Изабраници тренера Милосављевића су дочекали „Славију“ из Источног Сарајева која је на самом отварању утакмице пружила јак отпор. Међутим, пред крај првог полувремена, захваљујући одбранама Михајловића и брзој реализацији напада, Локоси се успијевају одвојити на +5 разлике и на одмор одлазе са сигурних 11:6.

У другом полувремену гости из Источног Сарајева губе снагу за било какав преокрет, док „Локомотива“ на другој страни додаје гас и у једном моменту одлази на +12 голова предности. Задњих 10-ак минута, Милосављевић даје шансу својим младим пуленима, који до краја сигурно одржавају предност, чиме је „Локомотива“ уписала нова 3 бода.

Брчански рукометаши се тренутно налазе у самој средини табеле чиме остварују свој зацртани циљ са почетка сезоне 2018/19, а то је опстанак у Премијер лиги Босне и Херцеговине.

Наредна утакмица се игра већ у четвртак, 13. децембра у 19 часова, када Локоси на свом терену дочекују екипу бањалучког „Борца“. Биће ово изузетна утакмица са некадашњим прваком Европе, те из „Локомотиве“ позивају домаћу публику да дође у што већем броју и као осми играч помогне у новој побједи.