РК Локомотива у полуфиналу Купа Републике Српске

Синоћ су се у дворани економске школе у Брчком у четвртфиналном сусрету Купа Републике Српске састали домаћа екипа РК Локомотива из Брчког, тренутно првопласирани тим Прве лиге РС, и Премијерлигашка екипа Славија из Источног Сарајева.

У веома узбудљивом и квалитетном мечу побједу су извојевали момци у плавим дресовима.

Отварање утакмице протекло је у веома квалитетној игри одбрани обје екипе, тако да је у 6. минуту семафор и даље показивао 0:0. Домаћи су повели у 7. минуту голом капитена Ђуркића и од тада задржали предност читаво прво полувријеме, па се на одмор одлази са резултатом 14:12.

Друго полувријеме боље отварају гости, те у 38. минуту долае до првог вођства – 15:16. Домаћи се ипак не предају и утакмица улази у егал. Играло се гол за гол све до 55 минута, када домаћи одлазе на плус 4 резултатом 28:24. И поред негативног резултата, “Соколови” се не предају и до самог краја пријете голу домаћих.

Уз неколико бравурозних одбрана голмана домаћих, Михајловића, екипа из Брчког сачувала је предност за коначно 29:27.

Треба истаћу да су домаћини промашили 4 пенала, захваљујући веома добром голману гостију, Мочевићу. Код домаћина истакли су се Петровић са 8 и Дувњак са 6 постигнутих голова, те повратник у екипу, Шаренац Горан, који је у маниру правог лидера водио младу екипу “Локомотиве” до полуфинала Купа Републике Српске.

У гостујућој екипи, веома добар у свом дебију био је бивши репрезентативац БиХ Душко Челица. Лош утсак са ове утакмице по све присутне у дворани оставила је тешка повреда гостујућег играча Бојана Ковачевића.