Побједом против Зрињског кошаркашице КК Лавови Брчко задржале водећу позицију на првенственој табели

Утакмицама седмог кола, протеклог викенда настављено је Првенство Босне и Херцеговине за даме. Кошаркашице КК Лавови Брчко своју утакмицу 7. кола, одиграле су у дворани Техничке школе у Брчком против екипе Зрињског из Мостара и оствариле сигурну и убједљиву побједу резултатом 89:48 по четвртинама 18:9, 19:14, 28:12 и 24:13.

Била је ово укупно шеста првенствена побједа Лавица ове сезоне, која им је омогућила да и након 7. кола остану водећа екипа на првенственој табели са укупно 13 освојених бодова.

Сам почетак утакмице против Зрињског није наговјештавао изузетно убједљиву побједу на крају. Почетак утакмице, као и већи дио првог полувремена протекао је у нешто лошијем издању Лавица, прије свега у фази напада. Оно чему тренер Ближњаковић поклања изузетну пажњу и што је основа свега, одбрана, доста добро је функционисала и у моментима када у нападу није ишло по плану, а у прилог томе говоре само 23 примљена поена за 20 минута игре.

Све што су Лавице остале дужне у првом полувремену, апсолутно су надокнадиле у других 20 минута игре, што је и публика знала да награди громогласним аплаузима, поготово након изузетно атркативних потеза и акција којих није недостајало. Предвођене расположеном Саром Савић, Лавице су константно током треће и четврте четвртине увећавале резултатску предност. Поред поменуте Саре Савић, у кошгетерском учинку придружиле су јој се и Мирела Халиловић, Тамара Шаренац и Ива Каришик, што је било и више него довољно за сигурну и убједљуву побједу од 41 поена разлике.

Најефикаснија код Лавова била је Сара Савић са 18 постигнута поена уз фантастичан шут из игре 9/10, томе је додала 8 скокова и 3 блокаде. Двоцифрене су биле и Мирела Халиловић са 13, те Тамара Шаренац и Ива Каришик са по 11 постигнутих поена. Поред њих наступиле су и: Анђела Бекић 3 п, Валентина Дошић 4 п 10 ск 3 ас, Милица Ђокић 5 п 5 ск 8 ас, Сара Ђокић 2п 2 ск, Наташа Савић 9 п 4 ск 9 ас, Инес Бабић 5 п 2 ск 2 ас, Јелена Лазаревић 8 п 6 ск Ајла Реџовић.

У наредном, 8. колу Првенства Босне и Херцеговине кошаркашице Лавова, у недељу 25. децембра гостују у Бановићима, гдје ће одиграти меч против истоимене екипе, која је тренутно другопласирана на табели и без првенственог пораза ове сезоне.

Прије тог меча, тачније у сриједу, 21. децембра, Лавице очекује посљедња утакмица групне фазе WABA лиге против екипе Цинкарна Цеље на гостујућем паркету у Словенији.