Нова премијерлигашка побједа РК Јединство Брчко над Слогом из Горњег Вакуфа

У суботу 22.10.2022. одиграна је утакмица петог кола БХ Телеком Премијер лиге за рукометашице у којој су у дворани Економске школе у Брчком рукометашице Јединства одмјериле снагу са новајлијама у Премијер лиги екипом ЖРК Слоге 2013 из Горњег Вакуфа – УСКОПЉЕ.

Од самог старта сусрета домаће рукометашице су заиграле максимално чврсто у свим сегментима игре, схвативши озбиљно противника, па је и резултат у десетом минуту гласио 6:3 у корист РК ЈЕДИНСТВА, да би до шеснаесте минуте екипа домаћина успјела на направи серију од 5 узастопних погодака без примљеног гола и тако се одвоји на завидну резултатску предност од 11:3.

Други дио првог полувремена протекао је у одржавању предности домаће екипе и на полувријеме се одлази са резултатом 17:10.

У другом полувремену Брчанке настављају са озбиљном игром, те иако су се правиле серије од пар узастопних погодака и са једне и са друге стране играчице РК Јединства предност са краја првог полувремена одржавају до краја сусрета, те резултат након 60. минута гласи 34:27.

У екипи Слоге 2013 са 9 постигнутих погодака истакла се Јасмина Османовић, иначе сјајна млада играчица која је екипу Слоге појачала преласком из матичног ОЖРК Јединства из Тузле, док су у саставу РК Јединства наступале и сјајно играле З. Авдић, М. Ђурић, А. Аликадић 10, М. Сорак 7, С. Катић 6, И. Пајић 6, Ј. Лукић 3, И. Недић 1, С. Рендић 1, Д. Ангелов, М. Дринић, Н. Стјепановић.

Након пет одиграних кола БХ Телеком Премијер лиге за рукометашице екипа РК ЈЕДИНСТВА Брчко заузима сјајну четврту позицију на табели уз само један пораз од Борца из Бања Луке, а у сљедећем колу, након паузе од двије седмице, брчанске АМАЗОНКЕ путују на мегдан Кнежопољки у Козарску Дубицу.