На отварању Премијер лиге за рукометашице Брчанке увјерљиве у Мостару

Протеклог викенда почела је нова сезона Премијер лиге за рукометашице, а екипа РК Јединства из Брчког је у недељу 18. 09. 2022., у првом колу путовала је у град на Неретви, Мостар, те је против ХЖРК Зрињског остварила прву овосезонску побједу резултатом 23 :31 (12:16) и тако уписала прва два бода у овој сезони.

Утакмица је почела у изједначеној игри обије екипе све до 17. минута када играчице Јединства праве серију од три узастопна поготка и одвајају се на два поготка разлике, да би до краја полувремена са још по двије серије од по 0:3 до краја полувремена стекле предност од четири поготка разлике у своју корист и са резултатом 12:16 отишле на заслужени одмор.

Друго полувријеме почиње поново доминацијом искусних Амазонки, те у седмом минуту другог полувремена долазе до резултатске предности од седам погодака разлике 13:20.

Играчице Зрињског су морале да стижу резултатски заостатак, при чему су чиниле доста грешака које су гошће рутински кажњавале и девет минута до краја сусрета дошле до чак 10 погодака предности 18:28. До краја сусрета домаће играчице Зрињског успјевају ову предност да смање само за два поготка те коначан резултат утакмице гласи 23:31.

Екипу РК Јединства Брчко до побједе су предводиле голманка Зенаида Авдић са 17 директних одбрана и десно крило екипе Јелена Лукић са 10 постигнутих погодака, док се у екипи ХЖРК Зрињски Мостар са 9 погодака истакла се Дарија Милановић.

За РК Јединство наступале су: Зенаида Авдић, Милица Ђурић, Јелена Лукић 10(3), Маријана Сорак 6, Сања Катић 5, Ајла Аликадић 5(1), Самра Рендић 4, Ирена Пајић 1, Ивана Недић, Михаела Дринић.

Тренери и службене особе: Радовановић, Милуновић и Чолаковић.

Сљедећег викенда РК Јединство је по распореду Премијер лиге слободно, а прва утакмица ове сезоне пред домаћом публиком на програму је тек за три седмице када у Брчко долази сјајна екипа Извиђача из Љубушког.