Филип Ђокић освојио пети трофеј у низу

Да се на тениском небу рађа нова звјездица којој стручњаци предвиђају озбиљну каријеру, и ове недјеље показао је десетогодишњи Филип Ђокић који је на теренима бањалучког Борца освојио пети турнир у низу.

Он је након шест побједа на турниру 2.категорије за дјечаке до 10 година из календара тениског савеза БиХ убједљиво завршио на првом мјесту. Редом су у квалификацијама падали Урош Бигић 5:3; Сергеј Нинковић 5:0 и Никола Бабић такође 5:0.

У борби за пласман Ђокић је био бољи и од Филипа Јевтића из Добоја 7:3. Пред њим су рекет затим положили Никола Пављашевић из Тузлез 7:0 те у финалу Марко Поповић из Борца из Бања Луке 7:2.

Од укупно пет турнира које је Филип, најмлађи од браће Ђокић, освојио у низу, три су из категорије за дјечаке до 12, а два турнира за дјечаке до 10 године.