Amazonke “zasolile” kraj prvenstva Tuzlankama

U posljednjem kolu ovogodišnjeg šampionata BiH, rukometašice brčanskog Jedinstva sigurnom i efikasnom igrom, u kojoj se posebno istakla Marijana Sorak, koja je postigla čak 16 golova, savladale su imenjakinje iz Tuzle rezultatom 34:29.

Sa ovom pobjedom, “brčanske Amazonke” su u 22 utakmice zabilježile 10 pobjeda, jedan neriješen rezultat i 11 poraza .

U ovogodišnjem šampionatu BiH rukometašice brčanskog Jedinstva osvojile su 31 bod zauzevši 7. mjesto na tabeli, što je najbolji plasman ove ekipe otkako postoji Premijer liga BiH.

Utakmicu su domaće rukometašice počele furioznom igrom tako da su već u 7. minutu na radost domaće publike povele sa ubjedljivih 5:0. Tu prednost gošće su sustigle u naredna četiri minuta i na semaforu je stajao neriješen rezultat 5:5.

Sve do 24. minuta prvog poluvremena, kada je rezultat glasio 13:10, rukometašice Saše Radovanovića u potpunosti su kontrolisale igru i čuvale sigurno vođstvo.

Gošće su međutim u naredna dva minuta uspjele da po drugi put stignu do izjednačenja 13:13. Opet su rukometašice brčanskog Jedinstva preko Sanje Katić u 28. minutu stigle do prednosti koje su gostujuće igračice stigle i po treći put izjednačile rezultat na 15 :15.

Najbolja i najefikasnija igračica susreta Marijana Sorak uspjela je da prije posljednjeg zvižduka sudijskog para donese prednost od jednog gola, sa čime se otišlo na odmor.

I drugo poluvrijeme brčanke su počele efikasnim napadom i sigurnom odbranom, tako da su u 39. minutu imale prednost od 5 golova razlike 22:17. U istom minutu zbog nesmotrenog faula Sanja Katić dobila je dirketan crveni karton.

Njeno isključenje poremetilo je igru domaćih rukometašica, što su gošće iskoristile i 46.minutu stigle na samo dva gola prednosti 25:23.

Opet su domaće rukometašice konsolidovale igru i preuzelu potpunu kontrolu rezultata. Odlično je branila Dunja Brankovan, a Sorak je punila gostujuću mrežu.

Koliko joj je danas sve polazilo za rukom, pokazuje i podatak da je iz deveterca na isteku regularnog vremena postigla svoj 16. gol i postavila konačan rezultat 34:29.

Publika je aplauzima često pozdravljala dobre poteze obje ekipe, a najgromoglasnije su pozdravljali golove Sorak i sjajne odbrane Brankovan.

Sudijski par dobro je obavio svoj posao.

RK „Jedinstvo“ Brčko – OŽRK „Jedinstvo“ Tuzla 34:29 (16:15)

Sala Ekonomske škole. Gledalaca: 100.

Sudije: Marinko i Ivan Anušić.

Isključenja: RK „Jedinstvo“ 10 minuta, a OŽRK „Jedinstvo“ 6 minuta.

Sedmerci : RK „Jedinstvo“ 5 (4), a OŽRK „Jedinstvo“ 5 (3).

RK „Jedinstvo“: Pekić , Sorak 16 (2), Rendić 1, Lukić 3, Erić, Alikadić 7 (2), Petrović 1, Brankovan (18 odbrana), Angelov, Nedić, Pajić 2, Đurić, Katić 4.

OŽRK „Jedinstvo“ : Antunović, Škapur, Pranjić 1, Ibrahimović , Bošnjak 4, Petrović 2, Rajković, Zvekić 6, Šumelj 11(3), Tadić, Kulić 5.

Igrač utakmice: Marijana Sorak (RK „Jedinstvo“ Brčko)