Амазонке “засолиле” крај првенства Тузланкама

У посљедњем колу овогодишњег шампионата БиХ, рукометашице брчанског Јединства сигурном и ефикасном игром, у којој се посебно истакла Маријана Сорак, која је постигла чак 16 голова, савладале су имењакиње из Тузле резултатом 34:29.

Са овом побједом, “брчанске Амазонке” су у 22 утакмице забиљежиле 10 побједа, један неријешен резултат и 11 пораза .

У овогодишњем шампионату БиХ рукометашице брчанског Јединства освојиле су 31 бод заузевши 7. мјесто на табели, што је најбољи пласман ове екипе откако постоји Премијер лига БиХ.

Утакмицу су домаће рукометашице почеле фуриозном игром тако да су већ у 7. минуту на радост домаће публике повеле са убједљивих 5:0. Ту предност гошће су сустигле у наредна четири минута и на семафору је стајао неријешен резултат 5:5.

Све до 24. минута првог полувремена, када је резултат гласио 13:10, рукометашице Саше Радовановића у потпуности су контролисале игру и чувале сигурно вођство.

Гошће су међутим у наредна два минута успјеле да по други пут стигну до изједначења 13:13. Опет су рукометашице брчанског Јединства преко Сање Катић у 28. минуту стигле до предности које су гостујуће играчице стигле и по трећи пут изједначиле резултат на 15 :15.

Најбоља и најефикаснија играчица сусрета Маријана Сорак успјела је да прије посљедњег звиждука судијског пара донесе предност од једног гола, са чиме се отишло на одмор.

И друго полувријеме брчанке су почеле ефикасним нападом и сигурном одбраном, тако да су у 39. минуту имале предност од 5 голова разлике 22:17. У истом минуту због несмотреног фаула Сања Катић добила је диркетан црвени картон.

Њено искључење пореметило је игру домаћих рукометашица, што су гошће искористиле и 46.минуту стигле на само два гола предности 25:23.

Опет су домаће рукометашице консолидовале игру и преузелу потпуну контролу резултата. Одлично је бранила Дуња Бранкован, а Сорак је пунила гостујућу мрежу.

Колико јој је данас све полазило за руком, показује и податак да је из деветерца на истеку регуларног времена постигла свој 16. гол и поставила коначан резултат 34:29.

Публика је аплаузима често поздрављала добре потезе обје екипе, а најгромогласније су поздрављали голове Сорак и сјајне одбране Бранкован.

Судијски пар добро је обавио свој посао.

РК „Јединство“ Брчко – ОЖРК „Јединство“ Тузла 34:29 (16:15)

Сала Економске школе. Гледалаца: 100.

Судије: Маринко и Иван Анушић.

Искључења: РК „Јединство“ 10 минута, а ОЖРК „Јединство“ 6 минута.

Седмерци : РК „Јединство“ 5 (4), а ОЖРК „Јединство“ 5 (3).

РК „Јединство“: Пекић , Сорак 16 (2), Рендић 1, Лукић 3, Ерић, Аликадић 7 (2), Петровић 1, Бранкован (18 одбрана), Ангелов, Недић, Пајић 2, Ђурић, Катић 4.

ОЖРК „Јединство“ : Антуновић, Шкапур, Прањић 1, Ибрахимовић , Бошњак 4, Петровић 2, Рајковић, Звекић 6, Шумељ 11(3), Тадић, Кулић 5.

Играч утакмице: Маријана Сорак (РК „Јединство“ Брчко)