Амазонкама нова три бода са гостовања

У оквиру седмог кола Премијер лиге 2019/2020 за рукометашице, брчанске Амазонке гостовале су у суботу у Дубици.

Од самог старта утакмице ЖРК Јединство Брчко наговијестило је нову побједу. Екипа ЖРК Дубице је једино вођство од 1:0 и 2:1 имала на старту утакмице, а онда су Амазонке кренуле са својом игром, те серијом голова од 5:0 долазе до резултата од шест голова предности – 4:10. До полувремена, млада и борбена екипа домаћина резултат смањује на 11:14.

На отварању другог полувремена Амазонке праве серију од 2:0, те до краја утакмице успјевају да одрже 5 голова предности, и ову предност успјевају да сачувају до краја утакмице и са коначним резултатом 22:27 доносе у град на десној обали Саве нова три бода која их задржавају на петом мјесту табеле ове сезоне.

Треба још напоменути да је прва пивоткиња ЖРК Јединства Ирена Пајић и даље повријеђена, те не може својом игром да помогне екипи, као и да је изврсна прва голманка Дуња Бранкован и у овом мечу била на висини задатка са одбрањених 25 противничких шутева.

Састав ЖРК Јединства у овом мечу:
С. Катић 8 (1), А. Аликадић 7, М. Сорак 6, С. Рендић 3, Ј. Лукић 2, К. Петровић 1, И. Пајић, И. Недић, Г. Ерић, Ј. Пекић, М. Ђурић и Д. Бранкован.
Тренер: С. Радовановић
Службено лице: З. Милуновић

Следећу утакмицу Амазонке играју против тренутно другопласиране екипе првенства ЖРК ГРУДА, иначе тренутних шампионки Премијер лиге БиХ, те овом приликом из ЖРК Јединство Брчко позивају публику да идућег викенда дођу и са трибина помогну Амазонкама да против Груда направе изненађење.