Доминантна представа у Арени – Србија освојила бронзу на Евробаскету!

Кошаркашице Србије побиједиле су Велику Британију резултатом 81:55 у мечу за треће мјесто Европског првенства.

Српкиње су славиле побједу у београдској “Штарк арени” после доминантне представе и освојиле бронзану медаљу.

Српске кошаркашице су овим резултатом направиле најбољи учинак још од Евробаскета 2015. године, када су освојиле злато победом над Француском у финалу.

Марина Маљковић је одлично поставила меч за бронзу, иако није могла да рачуна на повређену Ану Дабовић (прелом шаке), једну од најбољих играчица тима.

Српкиње су добро отвориле меч и брзо повеле са 15:6, али су пропустиле и неке прилике које би им донијеле и већу предност. Британија је то искористила и дошла до егала, али је на крају прве дионице ипак било 25:16.

Занимљиво је то да је Србија после прва три минута утакмице имала већ три погођене тројке, двије више него за читав полуфинални меч са Шпанкињама.

Британке су крајем 2/4 успеле поново да приђу противницима, али тада су то учинили по, испоставило се, посљедњи пут. Гошће су пришле на 35:33 на два минуута до краја, али на полувријеме се отишло са 40:33 за Српкиње.

Селектор Србије Марина Маљковић је очигледно имала шта да поручи њеним изабраницама на паузи, пошто је ниво кошарке на старту другог полувремена био доста добар. Србија је брзо дошла до +16, након што је пресинг уродио плодом.

Већ крајем треће четвртине победник је био познат, јер је домаћин имао огромних 61:39, после треће дионице у којој су примиле свега шест поена.

Током последње четвртине само је “одрађен” посао, минуте су добиле неке играчице које нису стандардне, и Србија је мирно привела меч крају.

Најефикаснија у редовима српске репрезентације била је Соња Петровић са 12 поена и 13 скокова. Невена Јовановић је додала 11, а Јелена Брукс и Драгана Станковић по осам поена. Маја Миљковић имала је седам, уз три асистенције.

Убедљиво боља од колегиница на другој страни била је Теми Фегбенл са 22 поена и шест скокова, док нико више није био двоцифрен.