Mladost savladala Jedinstvo u gradskom derbiju

Nakon dužeg perioda, odbojkaški derbi grada odbojke po ukusu navijača. Meč u dvorani brčanske Gimnazije, nakon 4 seta pripao suverenim vladarima bosanskohercegovačke odbojke, piše Sportal.ba.

Odbojkaši Mladosti na startu mini-lige za prvaka savladali vrlo dobru ekipu Jedinstva i time istaknuli glavnu kandidaturu za pehar namijenjen prvaku države. Na kraju veoma zanimljivog duela po setovima je glasilo: 26:24, 25:21, 17:25, 25:18.

Ekipa Jedinstva mnogo bolje reagovala u uvodnim etapama. Počeci setova išli su u korist “plavih”, dok je Mladost, osim u trećem setu, hvatala zalet u nastavku i u finišu prva stizala do ciljne ravnine u vidu 25 timskih poena. Meč, između ostalog obilježilo i čak 38 servis grešaka.

Dinamična borba u prvom setu, nekoliko dobrih izdanja sa obe strane, Jedinstvo nešto konkretnije te sa prednošču 8:12 odlazi na prvi tehnički tajm-aut. Mladost u nastavku počela sa buđenjem i konkretnijom igrom u polju. Smjenjivali su se Delić sa jedne, kapiten Vuković sa druge strane. Mladost prva stiže do set lopte, nakon napada preko Divljana, ona ostaje neiskorištena. Ipak, pomenuti Delić koristi drugu šansu i u setu na razliku Mladost dovodi do osvajanja uvodnog perioda.

I u drugom setu viđena je velika borba te entuzijazam oba tima za što boljim izdanjem u gradskom derbiju. Motivacije nije nedostajalo. Povelo je Jedinstvo 3:6 na startu seta. Mladost sada dosta ranije ulazi u seriju poena, ovog puta oni odlaze sa prednošću na tehnički tajm-aut. Mirković je realizacijom najljepšeg poena na susretu nakon dugotrajne borbe u polju, pri rezultatu 12:11, razbudio Jedinstvo.

Mladost nakon toga mnogo bolja, Delić I Eminović u nekoliko navrata odlični na mreži. Mladost je finišu seta bez značajnijih problema sačuvala rezultatsku prednost.

Treći set ponudio je evidentan pad u igri Mladosti ali i odlično izdanje Jedinstva. Otvorio ga je Oković as servisom. Vuković i Maksimović nastavili započeto te poprilično energičnim nastupom relativno lako “riješili” Mladost u trećem setu. Mnogo i neiznuđenih grešaka odbojkaša u crvenoj opremi u tim momentima.

U završnom setu, Branko Mišić uvodi Sokolara na mjesto primača. Sokolar opravdava povjerenje na najbolji mogući način. Stabilizovan je prijem u važnom periodu. Dodatna realizacija nekoliko dobrih napada uz ostatak ekipe na nivou nije pružila Jedinstvu šansu u završnom setu. Mladost je pokazala kvalitet u presudnim momentima i stigla do prva tri boda na startu mini-lige-

Nakon susreta, akteri duela nisu krili oduševljenje što gradski derbi ponovo dobija prepoznatljivu draž.

“Ekipa Jedinstva nije imala šta da izgubi danas. Nismo ih podcijenili ali smo na kraju uspijeli stići do važnij bodova. Bilo je lijepo igrati u ovakvoj atmosferi. Nadam se da će tako biti i naredne nedelje kada nas očekuje novi duel protiv gradskog rivala”, izjavio je Andrija Divljan, član brčanske Mladosti.

“Mladost je opravdala ulogu favorita u jednoj lijepoj odbojkaškoj predstavi. Mi smo, na naše zadovoljstvo, pokazali da znamo da igramo odbojku. Posebno me raduje puna dvorana i odziv navijača koji ovu utakmicu čine još posebnijom”, riječi su jednog od najiskusnijih aktera na terenu, libera Jedinstva, Srđana Markovića.