КК “Лавови” успјешни у наставку припрема

У оквиру припрема за наставак такмичења у Лиги за млађе категорије ПКО Бијељина у оквиру Кошаркашког савеза Републике Српске наша кадетска селекција је у сриједу, 27. септембра у Бијељини одиграла пријатељску утакмицу против екипе КК “Феникс Баскет”.

У дворани основне школе Кнез Иво од Семберије виђена је изузетно занимљива утакмица двије подједнако квалитетне екипе које су се током прве четвртине константно смјењивале у водству да би се на паузу између прве двије четвртине отишло са предношћу домаће екипе од једног поена (20:19).

Друга четвртина је у потпуности припала домаћим играчима који су прије свега захваљујући чврстој одбрани и брзим контрама успјели да направе и највећу предност током овог меча (44:37). Међутим, друго полувријеме и сасвим друга прича на терену, поготово када је у питању трећа четвртина коју су наши момци добили са 11 поена разлике (25:14) и утакмицу резултатски потпуно преокренули у своју корист.

Чврстом одбраном Лавови нису дозвољавали домаћим играчима постизање лаганих поена, а са друге стране у нападу не рачунајући пар изгубљених лопти све је функционисали по замислима тренера Ближњаковића што је и резултирало водством наше екипе на крају треће четвртине резултатом 62:58.

Током четврте четвртине доста уједначена игра на обе стране терена са неизвјесном завршницом у којој су више концентрације и спортске среће имали наши Лавови и остварили сасвим заслужену побједу против нашег братског клуба. Као и против Силвер Кингса у субота, тако и на овом мечу свих 12 играча је добило шансу, а њих 9 се уписало у листу стрелаца што свакако радује пред наставак такмичења у Лиги за млађе категорије.

Феникс Баскет – ЛАВОВИ 73:76 (20:19, 24:18, 14:25, 15:14).

За Лавове на овом мечу наступили су: Сањин Сејдин 13, Недељко Трифковић 12, Синиша Јешић, Светозар Зарић, Филип Пејичић 27, Вања Шаренац 3, Ђурађ Костић 10, Мирнес Халиловић 2, Срђан Крстић 4, Алекса Ивановић, Марко Стојановић 2 и Ненад Спасојевић 3. Тренер: Александар Ближњаковић.

Након убједљиве побједе против Силвер Кингса из Сребреника ово је друга побједа у само неколико дана наших кадета која свакако улијева додатно самопоуздање пред наставак такмичења у Лиги за млађе категорије ПКО БН КСРС.

Захваљујемо се екипи Фениx Баскета на на изузетном гостопримству, фер и коректној игри као и  домаћим навијачима на фер и коректном навијању.