Filip Đokić osvojio peti trofej u nizu

Da se na teniskom nebu rađa nova zvjezdica kojoj stručnjaci predviđaju ozbiljnu karijeru, i ove nedjelje pokazao je desetogodišnji Filip Đokić koji je na terenima banjalučkog Borca osvojio peti turnir u nizu.

On je nakon šest pobjeda na turniru 2.kategorije za dječake do 10 godina iz kalendara teniskog saveza BiH ubjedljivo završio na prvom mjestu. Redom su u kvalifikacijama padali Uroš Bigić 5:3; Sergej Ninković 5:0 i Nikola Babić takođe 5:0.

U borbi za plasman Đokić je bio bolji i od Filipa Jevtića iz Doboja 7:3. Pred njim su reket zatim položili Nikola Pavljašević iz Tuzlez 7:0 te u finalu Marko Popović iz Borca iz Banja Luke 7:2.

Od ukupno pet turnira koje je Filip, najmlađi od braće Đokić, osvojio u nizu, tri su iz kategorije za dječake do 12, a dva turnira za dječake do 10 godine.