“Amazonke” slavile u Prijedoru

U okviru devetog kola premijer lige BiH za rukometašice, ŽRK Jedinstvo Brčko savladalo je ŽRK Miru u Prijedoru.

Publika je uživala u odličnom rukometu i u fer i sportskoj igri.

Nakon zaostatka od jednog gola na poluvremenu (15:14), Amazonke u drugo poluvrijeme ulaze maksimalno ozbiljno i čvrsto u odbrani, te se odvajaju na 5 golova razlike.

Igračice Mire pokušavaju da stignu rezultat, ali do kraja utakmice smanjuju razliku samo na 4 gola zaostatka i rezultat na kraju utakmice glasi 26:30.

Uz sve Amazonke koje su u ovoj utakmici ostavile srce na terenu, opet je na golu briljirala Dunja Brankovan sa 23 direktne odbrane.

Sastav Amazonki:
Sorak 9, Alikadić 6(2), Katić 5(1), Lukić 5, Rendić 3, Petrović 2, Erić, Pekić, Pajić, Đurić, Brankovan.
Trener: Radovanović.
Službeno lice: Mendeš.

Sledeće kolo amazonke gostuju u Zavidovićima, te im želimo pobjedu i u tom meču.