36 golova Amazonki u mreži Mostarki

U prvom kolu kupa BiH za rukometašice 13.11. odigrana je utakmica između ŽRK Jedinstva Brčko i HŽRK Zrinjski iz Mostara.

Očekivano i bez mnogo muke Amazonke odlaze dalje u Kupu BiH. Prije svega sjajnom igrom u odbrani i odličnom realizacijom u napadu, Amazonke su sigurno otvorile meč, te se na poluvrijeme odlazi sa 6 golova prednosti za domaće 17:11.

U nastavku utakmice, sjajnim kontranapadima, kao i tokom prvog poluvremena, Amazonke dolaze do plus 13 i postavljaju konačan rezultat od 36:23.

Za ŽRK Jedinstvo Brčko nastupale su:
M. Sorak 4 (2), S. Rendić 4, J. Lukić 3, G Erić, A. Alikadić 10, K. Petrović2 (1), I. Nedić 1, S. Katić 12, uz sjajne golmanice D. Brankovan i M. Đurić koje su sa oko 23 odbrane zaista bile odlične na golu.

Trener: S. Radovanović
Službeno lice: Z. Milunović

Čestitamo amazonkama na sjajno odigranoj utakmici i želimo im uspješan nastup u nastavku takmičenja Kupa BiH!